Aiheeseen liittyvää

Vuoden alumni, hotellipäällikkö Lilli Luoma-aho nauttii kansainvälisestä asiakaspalvelutyöstä
Matkailu- ja asiakaspalvelualan taituri Lilli Luoma-aho suosittelee lämpimästi restonomikoulutuksen tarjoamia monipuolisia työtehtäviä. Jamkin Vuoden alumniksi 2023 valitun Luoma-ahon yhteydet Jamkiin ovat olleet kiinteät koko työuran ajan.

Mira räätälöi restonomiopintonsa omaa kiinnostustaan vastaaviksi
”Kaikilla ei varmaankaan tule olemaan aivan samanlaista opintopolkua kuin minulla, mutta oli mahtavaa, miten joustavia opinnot olivat ja miten pystyin niin vahvasti toteuttamaan opinnoissa omia mielenkiinnon kohteitani ja haaveitani."

Alumnin ääni - webinaarivieraana Tiina Lakkaneva: Asynkroninen työskentely mahdollistaa kaikkien osallistumisen
Alumnin ääni -webinaarissa keskusteltiin asynkronisesta eli eriaikaisesta työskentelystä. Mitä se oikeastaan tarkoittaa? Mitä etuja siitä meille on? Mitä haasteita? Katso webinaari tai kuuntele se podcastina!